2010 - 2011 U13 Hawks




Manager

Mick Morris & Andy Crayden
email
Tel:See Handbook
Assistant



Tel:See Handbook
Home Kit

Squad


Football League :
Home Ground :
Watford Friendly - White Division Link to League
Francis Coombe Academy
High Elms Lane Entrance
Garston, Watford, Herts, WD25 0UU
Link to Home Ground

RESULTS:

Date Team H/A Comp Score MOTM Scorers
SUN 5th SEPTEMBER. NASCOT WOOD EAGLES. HOME. WFL-WHITE DIVISION. WON 3-1. DOM S-R. MICHAEL,JACK,SAM Y.
TUE 7th SEPTEMBER. HARVESTERS NORTH. AWAY. WFL-WHITE DIVISION. LOST 1-3. RONNIE. MICHAEL.
SUN 12th SEPTEMBER. ALEXANDRA PARK NORTH. AWAY. WFL-WHITE DIVISION. DREW 4-4. MARTIN. MICHAEL,MATTHEW S,SAM Y 2.
SUN 19th SEPTEMBER. FINCHLEY REVOLUTION. HOME. WFL-WHITE DIVISION. LOST 8-5. MICHAEL. MICHAEL 3,JACK,SPENCER.
SUN 26th SEPTEMBER. MUSWELL HILL TIGERS. HOME. LEAGUE CUP 1st ROUND. WON 8-4. EWAN. MICHAEL 2,SAM H,DOM S-R,SAM Y,ALFIE,MATTHEW S,JACK.
SUN 3rd OCTOBER. ENFIELD RANGERS . AWAY. WFL-WHITE DIVISION. WON 8-2. JACK. MICHAEL3,JACK 2,SPENCER,EWAN, DOM S-R.
SUN 10th OCTOBER. ENFIELD RANGERS . HOME. WFL-WHITE DIVISION. WON 3-1. MATT S. MICHAEL 2,JACK.
SUN 17th OCTOBER. AC FINCLEY SOUTH. HOME. WFL-WHITE DIVISION. WON 4-3. MARTIN. MICHAEL 2,JACK,ALFIE.
SUN 24th OCTOBER. GADESIDE RANGERS. AWAY. WFL-WHITE DIVISION. WON 3-2. DOM S-R. DOM S-R,MICHAEL,SPENCER.
SUN 31st OCTOBER. EVERETT ROVERS. AWAY. CHALLENGE CUP 2nd ROUND. WON 12-3. MICHAEL. MICHAEL 5,JACK 3,SAM Y 2,DOM S-R, SPENCER.
SUN 7th NOVEMBER. ALEXANDRA PARK NORTH. HOME. WFL-WHITE DIVISION. WON 6-2. MARTIN. MICHAEL 4,SAM Y,DOM S-R.
SUN 14th NOVEMBER. A C FINCHLEY SOUTH. AWAY. WFL-WHITE DIVISION. WON 8-6. SPENCER. JACK 2,DOM S-R 2,DOM L,ALFIE,MATTHEW S,SPENCER.
SUN 21st NOVEMBER. LONDON COLNEY. AWAY. LEAGUE CUP 2nd ROUND. WON 2-1. ZAFIR. MICHAEL 2.
SUN 5th DECEMBER. NASCT WOOD EAGLES. AWAY. WFL-WHITE DIVISION. LOST 1-9. EWAN. SPENCER.
SUN 16th JANUARY. HARVESTERS NORTH. HOME. WFL-WHITE DIVISION. WON 4-3. SPENCER. MICHAEL 2,SPENCER,EWAN.
SUN 23rd JANUARY. ST ALBANS RANGERS. HOME. LEAGUE CUP 3rd ROUND. WON 3-2. RONNIE. DOM S-R,JACK,MICHAEL.
SUN 30th JANUARY. HADLEY RANGERS EAST. AWAY. CHALLENGE CUP 3rd ROUND. LOST 1-7. SPENCER. SPENCER.
SUN 6th FEBRUARY. HARVESTERS NORTH. AWAY. SPRING CUP-GROUP B. WON 1-0. ZAFIR. SAM Y.
SUN 27th FEBRUARY. GADESIDE RANGERS. HOME. WFL-WHITE DIVISION. WON 4-3. MATT S. MICHAEL 2,DOM S-R,SAM Y.
SUN 6th March EDMONTON RANGERS. HOME. LEAGUE CUP 1/4 FINAL. LOST 1-3. EWAN. SPENCER.
SUN 13th MARCH. OMONIA GREEN. HOME. SPRING CUP-GROUP B. DREW 1-1. MARTIN. SAM Y .
SUN 20th MARCH. FINCHLEY REVOLUTION. AWAY. WFL-WHITE DIVISION. LOST 5-6. MATT C. MICHAEL 2,MATTHEW S 2,SAM Y.
SUN 10th APRIL. ALEXANDRA PARK NORTH. HOME. SPRING CUP SEMI FINAL. LOST 0-6. DOM L.

FIXTURES:

Link to Fixtures

Match Reports

SPONSOR

x714